Doğa Koleji İnegöl'deTürkiye’nin isim yapmış özel eğitim kurumlarından, Özel Doğa Koleji İnegöl'lü öğrencilere de kapılarını açtı.
 2002 yılında Türkiye'de yeni bir eğitim anlayışını ve konseptini oluşturmak amacıyla kurulan Doğa Kolejinin, 2013-2014 eğitim öğretim yılında İnegöl-Bursa Karayolunun 3. kilometresinde İnegöllü öğrencilerin hizmete gireceğini ifade eden Doğa Koleji İnegöl Kampüsü Kurucu Temsilcisi Metin Erbil, şuan 52 kampüsü, 32 bin öğrenciye, 5 bin çalışanı ile hizmet veren Doğa Kolejinin, öğrenci ve istihdam sayıları ile Türkiye de lider olduğunu belirtti.

Doğa Kolejinin 2002 yılında Türkiye'de yeni bir eğitim anlayışı ve konsepti oluşturmak amacıyla Kimya Öğretmeni Fethi Şimşek tarafından Beykoz Doğa Koleji olarak kurulduğunu ifade eden Metin Erbil, "Şuan ise 52 kampüsü, 32 bin öğrenciye 5 bin çalışanı ile hizmet vermektedir. Bu öğrenci ve istihdam sayıları ile Türkiye’de lideriz. Doğa Koleji eğitim konseptine göre, eğitim statik değil, dinamik bir yapıya sahiptir. Ezbere dayalı değil, yaşayarak ve tanıyarak öğrenmeyi hedefler. Bu eğitim modelinin temeli yeniliktir. İleri görüşlü nesiller yetiştirir, sosyal olmayı öğretir. Bir Doğa Koleji öğrencisi her şeyden önce öğrenmeyi öğrenir. Temel amacımız, öğrenirken mutlu olmayı başarabilen bireyler yetiştirmektir" dedi.

2013-2014 eğitim öğretim döneminde İnegöl Kampüsünün hizmete açılacağını belirten Metin Erbil, "Doğa Koleji kampüsümüz, İnegöl-Bursa Karayolunun 3. kilometresinde Orhan-1 İnegöl Köftecisinin karşısında 8,5 dönüm alan üzerinde 4 bin metrekare kapalı alanda, 25 derslik olarak hizmete açılacaktır. Kampüsümüz de İnegöl'deki öğrencilerimize akademik eğitimin yanında ilk kez binicilik, yüzme ve tenis branşlarında uzman eğiticiler tarafından hizmet verilecektir" şeklinde konuştu.
 


Haber okunma sayısı: 3668

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
BURSA
 • DOLAR
  TL
 • EURO
  TL
 • BİST
 • ALTIN
  TL
 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı