İNSİAD’ın Davetlisi Rus İşadamları İnegöl’deRusya’da inşaat ve ev malzemeleri ticareti ile uğraşan Rus iş adamları, ticari amaçla geldikleri Türkiye’de Bursa ile İnegöl ilçesinde piyasa araştırması yaptılar.

Bursa’da çeşitli termal tesisleri ve inşaat malzemeleri üreten firmaları ziyaret edene Rus iş heyeti, daha sonra İnegöl Sanayici ve İş adamları Derneği (İNSİAD) Başkanı Ahmet Akıskalı ile birlikte İnegöl’e gelerek, İnegöl Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Adarad Döküm fabrikasını ziyaret edip,  yetkili A. Orkun Erol’dan bilgi aldılar.

Türkiye ye defalarca geldiğini söyleyen Rus iş adamları heyeti Başkanı Aleksandır Sloboda, “Biz Ruslar için Türkiye sadece Antalya’dan ibaret değildir. Bursa’ya ve İnegöl’e ilk defa geldik. Bursa’nın sanayisi çok gelişmiş, otomotivde ise adeta merkez olmuş. Termal tesislerinin çokluğu ve kalitesi dikkatimizi ve ilgimizi çekti. Bundan sonra Rus iş adamlarının ve tatilcilerin Bursa ve çevresini daha sık ziyaret edeceklerine inanıyorum” dedi.

Rusya’nın Rostovo-on-don şehrinden Bursa’ya ve İnegöl’e ilk defa gelen Rus işadamlarını,  Bursa’daki termal tesisleri ile İnşaat, yapı malzemeleri üreten firma ve kuruluşları gezdirdiklerini ifade eden İNSİAD Başkanı Ahmet Akıskalı ise, “Rus işadamlarımızı inşaat malzemesi olarak da değerlendirilen döküm radyatör, kazan ve doğal gaz ürünlerini yakından görme ve incelemelerde bulunmak için İnegöl’deki Adarad tesislerini gezdirdik. Döküm fabrikasının üretimi ve işleyişi ile ilgili  yetkililerden bilgiler aldık” diye konuştu.


Haber okunma sayısı: 2763

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
BURSA
 • DOLAR
  TL
 • EURO
  TL
 • BİST
 • ALTIN
  TL
 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı

 • Listelenecek kayıt bulunamadı